+421 903 639 936
+421 55 622 03 94
PO-PI: 8:00 – 17:00

6. etapa

Rozsiahly košický projekt pridáva 6. etapu a v nej viaceré inovácie

Košiciam sme sa na našom blogu venovali doposiaľ len minimálne, predstavili sme dva malé rezidenčné projekty a obnovený obchodný dom OC Urban situované v Starom Meste, na území najväčšej pamiatkovej rezervácie na Slovensku. S podstatne odlišným rozsahom výstavby a charakterom prostredia narába spoločnosť MM Invest Košice, s.r.o., jej Panoráma situovaná na zelenej vyvýšenine východne od centra sa opäť rozrastie a dosiahne 582 bytov a 152 rodinných domov.

Úspešný projekt

Realizácia dnes už vcelku rozsiahleho obytného súboru v mestskej časti Vyšné Opátske bola zahájená v roku 2011. Úspech prvých troch etáp zahŕňajúcich 152 rodinných domov podnietil pokračovanie stavebných aktivít a developer pridal ďalších 6 bytových domov so 139 bytmi, ihriskami a parkovacími miestami. V roku 2017 bola ukončená 4. fáza, do ktorej patrí 1 bytový dom s 74 bytmi, 92 vonkajšími parkovacími miestami, 32 garážovými státiami a polyfunkčný objekt s obchodnými plochami o výmere 474 m². V 5. etape pribudli dve bytovky so 132 bytmi, prevádzkami, vlastným 1,2 ha areálom s komunitnými záhradami a 157 vonkajšími a 58 vnútornými parkovacími miestami.

Výstavba 6. etapy začne v lete

Zaujímavé výhľady do pomerne voľnej okolitej krajiny i ďalej na mesto budú v blízkej budúcnosti sprístupnené novým rezidentom. Aktuálne posledné predstavené, 6. pokračovanie rozšíri zástavbu Panorámy o 6 obytných budov a 1 objekt určený pre „Senior house“ s 55 apartmánmi, pričom prinesie nových 237 bytových jednotiek. Stavať sa má začať v máji. Architektom je, rovnako ako v prípade zatiaľ celého zrealizovaného súboru, Ing. Mgr. Art. Jaroslav Král z firmy adf s.r.o..
Navrhol šesticu zhodných 6 poschodových bytoviek, hmotovo kompaktných s ustúpeným najvyšším a do svahu zapusteným najnižším podlažím, ktoré prepája prízemná podnož s garážami. Nositeľom výrazu sa stanú dlhé lodžie prebiehajúce, s výnimkou severnej strany, takmer okolo celého pôdorysu, poznávacím znamením bude motív z farebne odlíšených fasádnych prvkov skrývajúcich menšie odkladacie priestory. Súčasnú estetiku zastupujú veľkorysé presklenia, osadené budú výplne s izolačným trojsklom a rámami s kovovou výstužou.
Nosný systém stavieb bude vytvorený zo železobetónového skeletu, ktoré doplní tehlové murivo obvodových a vnútorných stien. Fasáda bude zateplená minerálnou vlnou a ukončená silikónovou omietkou.

Inovácie konceptu

Ponuka bola zostavená z pestrého výberu jedno- až päťizbových bytov, ktoré zatraktívňujú otvory dovoľujúce prístup do exteriéru z väčšiny obytných miestností, na priestranné terasy, lodžie či predzáhradky. Do konceptu tejto etapy boli v porovnaní so staršími etapami zakomponované viaceré inovácie dostupné v štandarde. O komfort bývania sa počas celého roka tentokrát postará sálavé podlahové vykurovanie a prichladzovanie systémom PYD. Požadovanú teplotu vody pre ÚK, TÚV i chladenie zabezpečia tepelné čerpadlá systémov vzduch-voda a zem-voda. Do výbavy ďalej patrí pilotný projekt SMART domácnosti pripravený developerom a spoločnosťou Antik, ktorý je novinkou v rámci Košíc. Pomocou mobilných zariadení môžu obyvatelia ovládať napr. teplotu v interiéri, osvetlenie alebo komunikáciu cez videovrátnik, cena zahŕňa i komponenty ako pohybový senzor, dymové čidlo, záplavový detektor alebo vlastnú meteostanicu, pre otváranie garážovej brány poslúži čítačka ŠPZ. Obyvatelia budú navyše ako prví v Košiciach využívať internet s rýchlosťou 10 GB.

Potenciál lokality

Prízemie aj spolu s podnožou bolo vyhradené pre pivnice a parkovacie kapacity, ďalšie státia boli navrhnuté v exteriéri. Pre rezidentov bude vybudovaný uzatvorený zelený dvor s oddychovými plochami, detskými ihriskami, lavičkami, altánkom s grilom a v neposlednom rade s komunitnými a tiež dažďovými záhradami. Spoločnosť MM Invest Kosice, s.r.o. plánuje v spolupráci s mestskou časťou postaviť športový areál s výmerou cca 1000 m², ktorý bude určený pre celú Panorámu. Rozbehnúť by sa mala výstavba supermarketu, na ktorý už bolo vydané stavebné povolenie, v rámci etapy sa počíta aj s inou vybavenosťou. Vzhľadom na potenciál lokality, uskutočnená štúdia prichádza ešte s 96 000 m² zastavanej plochy, uvažuje developer nad minimálne tromi novými etapami.

BONUS KU KAŽDÉMU BYTU

Ak rozmýšľate nad kúpou nehnuteľnosti, využite výnimočnú ponuku BONUS KU KAŽDÉMU BYTU. Kontaktujte nás a dohodnite si osobné alebo online stretnutie, kde Vám poskytneme viac informácií.

Kontaktné osoby:
Ing. Martina Miliczka – 0903 639 936

Špeciálna akcia

Využite  jedinečnú, limitovanú akciu zvýhodneného financovania pri kúpe bytu:

Ak rozmýšľate nad kúpou nehnuteľnosti, využite túto výnimočnú ponuku. Kontaktuje nás a dohodnite si osobné alebo online stretnutie.
Tešíme sa na stretnutie, kde Vám poskytneme viac informácií o projekte a prebiehajúcej ponuke.
Kontaktné osoby:
Ing. Zlatica Pírová – 0907 138 724
Lívia Tóth – 0903 606 100